:)

Dokadamy wszelkich starań, by nasze Przedszkolaki otoczone były troską, czułością, a dzięki temu czuły się w naszej placówce kochane i bezpieczne!

Surowa dyscyplina i tłumienie naturalnej ciekawości u najmłodszych to coś, czemu jesteśmy całkowicie przeciwni.

Każde dziecko rozwija się w swoim własnym tempie, a my wychodzimy z założenia, że obserwowanie i zapewnianie dzieciom warunków do wykształcenia ich samodzielności we wszystkich dziedzinach życia jst kluczowym elementem ich prawidłowego rozwoju.

Naszą główną ideą jest podążanie w duchu pedagogiki Montessori, która promuje wychowanie w duchu szacunku, zaufania, prawdy i tolerancji. Niezwykle ważna jest również dobra komunikacja i bliskość.

Dziecko wychowane w kanonie takich wartości będzie szczęśliwe, pewne siebie, tolerancyjne i otwarte. Będzie umiało podejmować decyzje, ceniło pracowitość i uporządkowany sposób myślenia.

Nam, nauczycielom zależy na tym, by nasi Podopieczni koncentrowali się na swoich zadaniach, dążyli do samodzielności, budowali wiarę w siebie i z ufnością patrzyli na otaczający ich świat.

Bardzo ważne jest dla nas zaszczepienie w dzieciach odpowiedzialności, wspólczucie drugiemu człowiekowi, chęć pomocy i inicjatywa społeczna.

Chcemy, by dzieci rozumiały czym jest szacunek i honor oraz potrafiły je wyrazić wobec siebie i innych.

Zależy nam na dobrej współpracy z RODZICAMI, gdyż uważamy, że pierwszym etapem, a równocześnie miejscem, w którym rozpoczyna się proces wychowania jest dom rodzinny. To w domu dziecko poszukuje wzorców, by potem kierować się nimi w dorosłym życiu. Właściwa współpraca nauczycieli i rodziców będzie podstawową formą kontaktu, która pozwoli nam na poznanie się i zrozumienie potrzeb, oczekiwań i problemów, które zapewne nie raz pojawiać się będą na naszej drodze.

DZIAŁAMY WSPÓLNIE W TROSCE O DOBRO PAŃSTWA DZIECI

WIERZYMY, ŻE W NASZEJ PRACY BĘDĄ PAŃSTWO DLA NAS